United Chemi-Con E32D500HPN103MA54M
E32D500HPN103MA54M picture photo
Mfg. Part Number
E32D500HPN103MA54M
Brief Description
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SCREW
Datasheet Download
E32D500HPN103MA54M.pdf
Availability of E32D500HPN103MA54M
QUANTITY
E32D500HPN103MA54M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D500HPN103MA54M
Internal Part NumberEIS-E32D500HPN103MA54M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance10000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)30.3 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current7.25A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.400" (61.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D500HPN103MA54M
Related LinksE32D500HP, E32D500HPN103MA54M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D500HPN103MA54M Details Description
Related parts for E32D500HPN103MA54M
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 1.5A 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC datasheet.pdf
IC PMU FOR HANDSETS 81DSBGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
INTERBUS MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf