United Chemi-Con E32D500LPN303TDA5M
E32D500LPN303TDA5M picture photo
Mfg. Part Number
E32D500LPN303TDA5M
Brief Description
CAP ALUM 30000UF 50V SCREW
Datasheet Download
E32D500LPN303TDA5M.pdf
Availability of E32D500LPN303TDA5M
QUANTITY
E32D500LPN303TDA5M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D500LPN303TDA5M
Internal Part NumberEIS-E32D500LPN303TDA5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance30000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)4.125" (104.78mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D500LPN303TDA5M
Related LinksE32D500LP, E32D500LPN303TDA5M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D500LPN303TDA5M Details Description
Related parts for E32D500LPN303TDA5M
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1.5KV NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.5V 40A datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 63MM datasheet.pdf