Vishay/BCcomponents VY1332M59Y5UQ6UV0
VY1332M59Y5UQ6UV0 picture photo
Mfg. Part Number
VY1332M59Y5UQ6UV0
Brief Description
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY1332M59Y5UQ6UV0.pdf
Availability of VY1332M59Y5UQ6UV0
QUANTITY
VY1332M59Y5UQ6UV0 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY1332M59Y5UQ6UV0
Internal Part NumberEIS-VY1332M59Y5UQ6UV0
3D ModelVY1.stp
Standard Package750
SeriesVY1
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated760VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY1332M59Y5UQ6UV0
Related LinksVY1332M5, VY1332M59Y5UQ6UV0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY1332M59Y5UQ6UV0 Details Description
Related parts for VY1332M59Y5UQ6UV0
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECPT 21POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RED STOVEPIPE PMI CAP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf