Susumu RG1005P-3482-C-T10
RG1005P-3482-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-3482-C-T10
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-3482-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-3482-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-3482-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-3482-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-3482-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-3482-C-T10
Related LinksRG1005P-3, RG1005P-3482-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-3482-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-3482-C-T10
RES ARRAY 4 RES 160 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
FUSE 700A 80VDC F/A LIMITER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MICRO SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC datasheet.pdf