United Chemi-Con E32D630CPN224MFE3M
E32D630CPN224MFE3M picture photo
Mfg. Part Number
E32D630CPN224MFE3M
Brief Description
CAP ALUM 220000UF 20% 63V SCREW
Datasheet Download
E32D630CPN224MFE3M.pdf
Availability of E32D630CPN224MFE3M
QUANTITY
E32D630CPN224MFE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D630CPN224MFE3M
Internal Part NumberEIS-E32D630CPN224MFE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
PackagingBulk
Capacitance220000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.500" Dia (88.90mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D630CPN224MFE3M
Related LinksE32D630CP, E32D630CPN224MFE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D630CPN224MFE3M Details Description
Related parts for E32D630CPN224MFE3M
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 86W datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLUE datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 250NS 8-SOIC datasheet.pdf
POT 250 OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
DEVICE MARKER THM ET S7 300-1 TU datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 7.06K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf