United Chemi-Con E32D630HLS333QD79M
E32D630HLS333QD79M picture photo
Mfg. Part Number
E32D630HLS333QD79M
Brief Description
CAP ALUM 33000UF 63V SCREW
Datasheet Download
E32D630HLS333QD79M.pdf
Availability of E32D630HLS333QD79M
QUANTITY
E32D630HLS333QD79M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D630HLS333QD79M
Internal Part NumberEIS-E32D630HLS333QD79M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance33000µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)3.125" (79.38mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D630HLS333QD79M
Related LinksE32D630HL, E32D630HLS333QD79M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D630HLS333QD79M Details Description
Related parts for E32D630HLS333QD79M
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 610MA 848 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC FPC 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG PINK 500' datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 24POS datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR 14C 14#16 PIN PLUG datasheet.pdf
LED COB CXA3050 5000K WHT SMD datasheet.pdf
FERRITE TUBULAR BEAD 3.18MM datasheet.pdf