United Chemi-Con E32D630LPS682MC48M
E32D630LPS682MC48M picture photo
Mfg. Part Number
E32D630LPS682MC48M
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SCREW
Datasheet Download
E32D630LPS682MC48M.pdf
Availability of E32D630LPS682MC48M
QUANTITY
E32D630LPS682MC48M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D630LPS682MC48M
Internal Part NumberEIS-E32D630LPS682MC48M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)1.875" (47.63mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D630LPS682MC48M
Related LinksE32D630LP, E32D630LPS682MC48M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D630LPS682MC48M Details Description
Related parts for E32D630LPS682MC48M
IC DRIVER HI/LO SIDE HV 8-SOIC datasheet.pdf
METRAL 1000 RCPT 5ROW SIGNAL datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT PCB 30AU datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 336 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf