Rohm Semiconductor KTR25JZPF1804
KTR25JZPF1804 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1804
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1804.pdf
Availability of KTR25JZPF1804
QUANTITY
KTR25JZPF1804 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1804
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1804
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1804
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1804 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1804 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1804
HEADER DUAL INLINE SOLDRTL 64POS datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DSUB COAX 90 DEGREE 50U datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 14POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HI/T WF/S datasheet.pdf
HSG, REC, PANEL MOUNT, SINGLE RO datasheet.pdf
CONN INSERT 4POS SMT SKT datasheet.pdf