United Chemi-Con E32D800LPN472MA67M
E32D800LPN472MA67M picture photo
Mfg. Part Number
E32D800LPN472MA67M
Brief Description
CAP ALUM 4700UF 20% 80V SCREW
Datasheet Download
E32D800LPN472MA67M.pdf
Availability of E32D800LPN472MA67M
QUANTITY
E32D800LPN472MA67M Order Process
Ship out your order
Specifications of E32D800LPN472MA67M
Internal Part NumberEIS-E32D800LPN472MA67M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance4700µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)31.7 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current6.51A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E32D800LPN472MA67M
Related LinksE32D800LP, E32D800LPN472MA67M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E32D800LPN472MA67M Details Description
Related parts for E32D800LPN472MA67M
FIXED IND 54UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CONN EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
VARISTOR 351V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 20QFN datasheet.pdf