United Chemi-Con E36D101HPN683UEE3N
E36D101HPN683UEE3N picture photo
Mfg. Part Number
E36D101HPN683UEE3N
Brief Description
CAP ALUM 68000UF 100V SCREW
Datasheet Download
E36D101HPN683UEE3N.pdf
Availability of E36D101HPN683UEE3N
QUANTITY
E36D101HPN683UEE3N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D101HPN683UEE3N
Internal Part NumberEIS-E36D101HPN683UEE3N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance68000µF
Tolerance-10%, +75%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D101HPN683UEE3N
Related LinksE36D101HP, E36D101HPN683UEE3N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D101HPN683UEE3N Details Description
Related parts for E36D101HPN683UEE3N
JUMPER-H1507TR/A3049W/H1505TR 8" datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 8CH SERIAL 52-LQFP datasheet.pdf
IC ENERGY MGMNT SYSTEM 16-LLP datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 60POS datasheet.pdf