United Chemi-Con E36D101LPN223TDB7M
E36D101LPN223TDB7M picture photo
Mfg. Part Number
E36D101LPN223TDB7M
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 100V SCREW
Datasheet Download
E36D101LPN223TDB7M.pdf
Availability of E36D101LPN223TDB7M
QUANTITY
E36D101LPN223TDB7M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D101LPN223TDB7M
Internal Part NumberEIS-E36D101LPN223TDB7M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)10 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current14A
Impedance-
Lead Spacing1.126" (28.60mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)4.625" (117.48mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D101LPN223TDB7M
Related LinksE36D101LP, E36D101LPN223TDB7M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D101LPN223TDB7M Details Description
Related parts for E36D101LPN223TDB7M
MOD PWR INLET STD FILTER 10A PNL datasheet.pdf
IC MON TRPL MCRPWR TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
CONN FFC PIN HSG 20POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2MM T/H datasheet.pdf
MINITEK ACTIVE LATCH HSG datasheet.pdf
DIODE SW 1A 400V 150NS DO204AL datasheet.pdf