Vishay/BCcomponents MRS25000C1434FRP00
MRS25000C1434FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1434FRP00
Brief Description
RES 1.43M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1434FRP00.pdf
Availability of MRS25000C1434FRP00
QUANTITY
MRS25000C1434FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1434FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1434FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1434FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1434FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1434FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C1434FRP00
TVS DIODE 36.8VWM 62.27VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58 20AWG 500' datasheet.pdf
3/4" INT CORNER 1" BEND IVORY datasheet.pdf