United Chemi-Con E36D101LPN332TA67N
E36D101LPN332TA67N picture photo
Mfg. Part Number
E36D101LPN332TA67N
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 100V SCREW
Datasheet Download
E36D101LPN332TA67N.pdf
Availability of E36D101LPN332TA67N
QUANTITY
E36D101LPN332TA67N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D101LPN332TA67N
Internal Part NumberEIS-E36D101LPN332TA67N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance3300µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D101LPN332TA67N
Related LinksE36D101LP, E36D101LPN332TA67N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D101LPN332TA67N Details Description
Related parts for E36D101LPN332TA67N
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST 12V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf