United Chemi-Con E36D250LPN393TC67N
E36D250LPN393TC67N picture photo
Mfg. Part Number
E36D250LPN393TC67N
Brief Description
CAP ALUM 39000UF 25V SCREW
Datasheet Download
E36D250LPN393TC67N.pdf
Availability of E36D250LPN393TC67N
QUANTITY
E36D250LPN393TC67N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D250LPN393TC67N
Internal Part NumberEIS-E36D250LPN393TC67N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
PackagingBulk
Capacitance39000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D250LPN393TC67N
Related LinksE36D250LP, E36D250LPN393TC67N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D250LPN393TC67N Details Description
Related parts for E36D250LPN393TC67N
IC OPAMP JFET 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
LI2000 THERM TAPE 100X100X0.15MM datasheet.pdf
TERM SOCKET 13-16AWG TIN datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 35.9A datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf