United Chemi-Con E36D351LPN392TE92N
E36D351LPN392TE92N picture photo
Mfg. Part Number
E36D351LPN392TE92N
Brief Description
CAP ALUM 3900UF 350V SCREW
Datasheet Download
E36D351LPN392TE92N.pdf
Availability of E36D351LPN392TE92N
QUANTITY
E36D351LPN392TE92N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D351LPN392TE92N
Internal Part NumberEIS-E36D351LPN392TE92N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance3900µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)3.125" (79.38mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D351LPN392TE92N
Related LinksE36D351LP, E36D351LPN392TE92N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D351LPN392TE92N Details Description
Related parts for E36D351LPN392TE92N
IDC CABLE- ASS20A/ AE20M / ASS20 datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120POS PCI32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRY SHLD 5000' datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf