United Chemi-Con E36D451HPN202TEE3M
E36D451HPN202TEE3M picture photo
Mfg. Part Number
E36D451HPN202TEE3M
Brief Description
CAP ALUM 2000UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451HPN202TEE3M.pdf
Availability of E36D451HPN202TEE3M
QUANTITY
E36D451HPN202TEE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451HPN202TEE3M
Internal Part NumberEIS-E36D451HPN202TEE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance2000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451HPN202TEE3M
Related LinksE36D451HP, E36D451HPN202TEE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451HPN202TEE3M Details Description
Related parts for E36D451HPN202TEE3M
HEAT SINK 19MM X 19MM X 12.5MM datasheet.pdf
FORCE GAUGE 5-35 GRAMS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 382V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
PAC-QTUM-SD25-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.4A 45 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf