Hirose Electric Co Ltd IT3-300P-22H(03)
IT3-300P-22H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-300P-22H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 300POS 22MM
Datasheet Download
IT3-300P-22H(03).pdf
Availability of IT3-300P-22H(03)
QUANTITY
IT3-300P-22H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-300P-22H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-300P-22H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Speed Connectors
Standard Package48
Number of Positions300
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-300P-22H(03)
Related LinksIT3-300P, IT3-300P-22H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-300P-22H(03) Details Description
Related parts for IT3-300P-22H(03)
IC SRAM 16KBIT 100NS 52PLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
6.5MM WTB HDR WBOSSKINK GRN 2CKT datasheet.pdf