United Chemi-Con E36D451HPN222TE92N
E36D451HPN222TE92N picture photo
Mfg. Part Number
E36D451HPN222TE92N
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451HPN222TE92N.pdf
Availability of E36D451HPN222TE92N
QUANTITY
E36D451HPN222TE92N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451HPN222TE92N
Internal Part NumberEIS-E36D451HPN222TE92N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.250" (31.75mm)
Size / Dimension3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)3.125" (79.38mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451HPN222TE92N
Related LinksE36D451HP, E36D451HPN222TE92N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451HPN222TE92N Details Description
Related parts for E36D451HPN222TE92N
IC DAC 16BIT SERIAL-IN 14-SOIC datasheet.pdf
TERMINAL DOUBLE TURRET .141" L datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 16POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS R/A T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 43POS THRUHL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
BB-237-10X BULK datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM datasheet.pdf