United Chemi-Con E36D451HPN331MA67M
E36D451HPN331MA67M picture photo
Mfg. Part Number
E36D451HPN331MA67M
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451HPN331MA67M.pdf
Availability of E36D451HPN331MA67M
QUANTITY
E36D451HPN331MA67M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451HPN331MA67M
Internal Part NumberEIS-E36D451HPN331MA67M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)749.9 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.6A
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.625" (66.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451HPN331MA67M
Related LinksE36D451HP, E36D451HPN331MA67M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451HPN331MA67M Details Description
Related parts for E36D451HPN331MA67M
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES WW 1W 2.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER 6-28VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 10.011K OHM .4W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
MICRO 21C S 120" WHT datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
FUSTAT DUAL ELEMENT PLUG TYPE S datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf