United Chemi-Con E36D451LPN391TC54N
E36D451LPN391TC54N picture photo
Mfg. Part Number
E36D451LPN391TC54N
Brief Description
CAP ALUM 390UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451LPN391TC54N.pdf
Availability of E36D451LPN391TC54N
QUANTITY
E36D451LPN391TC54N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451LPN391TC54N
Internal Part NumberEIS-E36D451LPN391TC54N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
PackagingBulk
Capacitance390µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)2.125" (53.98mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451LPN391TC54N
Related LinksE36D451LP, E36D451LPN391TC54N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451LPN391TC54N Details Description
Related parts for E36D451LPN391TC54N
THERMOSTAT 70 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 65MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
LED MINI PANEL IND BI-COLOR 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf