United Chemi-Con E36D500HPN134TDE3M
E36D500HPN134TDE3M picture photo
Mfg. Part Number
E36D500HPN134TDE3M
Brief Description
CAP ALUM 130000UF 50V SCREW
Datasheet Download
E36D500HPN134TDE3M.pdf
Availability of E36D500HPN134TDE3M
QUANTITY
E36D500HPN134TDE3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D500HPN134TDE3M
Internal Part NumberEIS-E36D500HPN134TDE3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance130000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D500HPN134TDE3M
Related LinksE36D500HP, E36D500HPN134TDE3M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D500HPN134TDE3M Details Description
Related parts for E36D500HPN134TDE3M
CONN CARD EXTEND 50POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
Crystal 9.84375MHz 50ppm 8pF 220 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
ETHERNET TO 802.11 WLAN datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 36MM datasheet.pdf
CABLE 25POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf