Stackpole Electronics Inc. RNF14BTC19K1
RNF14BTC19K1 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BTC19K1
Brief Description
RES 19.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BTC19K1.pdf
Availability of RNF14BTC19K1
QUANTITY
RNF14BTC19K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BTC19K1
Internal Part NumberEIS-RNF14BTC19K1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BTC19K1
Related LinksRNF14B, RNF14BTC19K1 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BTC19K1 Details Description
Related parts for RNF14BTC19K1
IC BUFF HEX LV CMOS O/D 14SOIC datasheet.pdf
IC XLATR TTL-DIFF TECL 5V 8SOIC datasheet.pdf
LIQUID TO LIQUID MODULES 4.2A datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPST 5A QC datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
WOUND CHIP BALUN datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 5% 1000VDC RADIAL datasheet.pdf