United Chemi-Con E36D500HPN682TA54M
E36D500HPN682TA54M picture photo
Mfg. Part Number
E36D500HPN682TA54M
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 50V SCREW
Datasheet Download
E36D500HPN682TA54M.pdf
Availability of E36D500HPN682TA54M
QUANTITY
E36D500HPN682TA54M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D500HPN682TA54M
Internal Part NumberEIS-E36D500HPN682TA54M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)2.400" (61.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D500HPN682TA54M
Related LinksE36D500HP, E36D500HPN682TA54M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D500HPN682TA54M Details Description
Related parts for E36D500HPN682TA54M
SENSOR FORCE LOAD CELL 5LBS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 15VC SMA datasheet.pdf
DISPLAY 0.36 SGL DGT CC RED TH datasheet.pdf
PANEL SIDE 79X32X0.8" GREY 1/PR datasheet.pdf
DUST COVER FOR MDM-21S datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf