United Chemi-Con E36D500LPN223TAB7N
E36D500LPN223TAB7N picture photo
Mfg. Part Number
E36D500LPN223TAB7N
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 50V SCREW
Datasheet Download
E36D500LPN223TAB7N.pdf
Availability of E36D500LPN223TAB7N
QUANTITY
E36D500LPN223TAB7N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D500LPN223TAB7N
Internal Part NumberEIS-E36D500LPN223TAB7N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.500" (12.70mm)
Size / Dimension1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max)4.625" (117.48mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D500LPN223TAB7N
Related LinksE36D500LP, E36D500LPN223TAB7N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D500LPN223TAB7N Details Description
Related parts for E36D500LPN223TAB7N
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 150MA SOT323 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 10.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 256FPBGA datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
6,8UF 250V 8X11,5 datasheet.pdf