Delta Electronics E36SR3R320NRFH
E36SR3R320NRFH picture photo
Mfg. Part Number
E36SR3R320NRFH
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
MODULE DC/DC 8TH BRICK 3.3V 20A
Datasheet Download
E36SR3R320NRFH.pdf
Availability of E36SR3R320NRFH
QUANTITY
E36SR3R320NRFH Order Process
Ship out your order
Specifications of E36SR3R320NRFH
Internal Part NumberEIS-E36SR3R320NRFH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Efficiency Isolated DC/DC Converters
Isolated DC/DC Converter Design Considerations
Featured ProductDelphi E36SR Series Converter
Power Management Solutions
Isolated Open-Frame DC/DC Converters
Standard Package21
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi E36SR
PackagingTray
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series66W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension2.30" L x 0.90" W x 0.36" H (58.4mm x 22.9mm x 9.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 122°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36SR3R320NRFH
Related LinksE36SR3R, E36SR3R320NRFH Datasheet, Delta Electronics Distributor
E36SR3R320NRFH Details Description
Related parts for E36SR3R320NRFH
DIP CABLE - CDP16G/AE16M/X datasheet.pdf
TRANSF 10BASE-T 1PORT 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 44MA 15VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1" BK datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR PLNGR SNAP SPDT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf