Amphenol Industrial 10-244620-27S
10-244620-27S picture photo
Mfg. Part Number
10-244620-27S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
10-244620-27S.pdf
Availability of 10-244620-27S
QUANTITY
10-244620-27S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-244620-27S
Internal Part NumberEIS-10-244620-27S
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-244620-27S
Related Links10-244, 10-244620-27S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-244620-27S Details Description
Related parts for 10-244620-27S
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
RES 620K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.28 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 52POS 1.27MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 120W datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0606 datasheet.pdf