Omron Automation & Safety E3X-NA11F 2M
E3X-NA11F 2M picture photo
Mfg. Part Number
E3X-NA11F 2M
Manufacturer
Product Category
Amplifiers
Brief Description
HS PREWIRED AMANUAL FA NPN RED
Datasheet Download
E3X-NA11F 2M.pdf
Availability of E3X-NA11F 2M
QUANTITY
E3X-NA11F 2M Order Process
Ship out your order
Specifications of E3X-NA11F 2M
Internal Part NumberEIS-E3X-NA11F 2M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAmplifiers
SeriesE3X-NA
Amplifier TypeHigh-speed detection
Voltage - Supply12 V ~ 24 V
Output TypeNPN
Current - Supply35mA
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E3X-NA11F 2M
Related LinksE3X-NA, E3X-NA11F 2M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E3X-NA11F 2M Details Description
Related parts for E3X-NA11F 2M
IDC CABLE - ASR34H/AE34G/X datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8031AR datasheet.pdf
CAP ARRAY 3300PF 50V X8R 0504 datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf