Omron Automation & Safety E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M
E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M picture photo
Mfg. Part Number
E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SENSOR PHOTOELECTRIC M12 0.3M
Datasheet Download
E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M.pdf
Availability of E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M
QUANTITY
E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M Order Process
Ship out your order
Specifications of E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M
Internal Part NumberEIS-E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
SeriesE3ZM
Sensing MethodReflective, Diffuse
Sensing Distance3.937" ~ 19.685" (100mm ~ 500mm) ADJ
Voltage - Supply10 V ~ 30 V
Response Time1ms
Output ConfigurationPNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Connection MethodConnector
Ingress ProtectionIEC IP67, IP69K
Cable Length*
Light SourceInfrared (860nm)
Adjustment TypeSingle-Turn
Operating Temperature-25°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M
Related LinksE3ZM-CD82, E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M Details Description
Related parts for E3ZM-CD82-M1TJ 0.3M
RES 82 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC20A/MC20F/MSC20A datasheet.pdf
IC POT W/EEPROM DUAL 50K 20TSSOP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
LED CBI 2MM RED 5V RES QUAD TH datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 3.79"L X 3.79"W datasheet.pdf
CAP CER 5PF 6.3KV C0H RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf