Littelfuse E4200.0010
E4200.0010 picture photo
Mfg. Part Number
E4200.0010
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
OVER CURRENT UNIT 5-25 SEC.
Datasheet Download
E4200.0010.pdf
Availability of E4200.0010
QUANTITY
E4200.0010 Order Process
Ship out your order
Specifications of E4200.0010
Internal Part NumberEIS-E4200.0010
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E4200.0010
Related LinksE4200, E4200.0010 Datasheet, Littelfuse Distributor
E4200.0010 Details Description
Related parts for E4200.0010
CAP CER 1000PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 27POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 4KHZ 12.6MM PCB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M25 NYLON 102MM datasheet.pdf