Delta Electronics E48SH12010NRFH
E48SH12010NRFH picture photo
Mfg. Part Number
E48SH12010NRFH
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
POWER MODULE DC/DC 8TH BRICK 12V
Datasheet Download
E48SH12010NRFH.pdf
Availability of E48SH12010NRFH
QUANTITY
E48SH12010NRFH Order Process
Ship out your order
Specifications of E48SH12010NRFH
Internal Part NumberEIS-E48SH12010NRFH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Efficiency Isolated DC/DC Converters
Isolated DC/DC Converter Design Considerations
Featured ProductPower Management Solutions
Standard Package21
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesDelphi E48SH
PackagingTray
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series120W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension2.30" L x 22.8" W x 0.35" H (58.4mm x 22.8mm x 9.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 123°C
Efficiency93%
Power (Watts) - Max120W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E48SH12010NRFH
Related LinksE48SH12, E48SH12010NRFH Datasheet, Delta Electronics Distributor
E48SH12010NRFH Details Description
Related parts for E48SH12010NRFH
RES SMD 499K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOP datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
TXRX 10/100 LINKMD 3.3V 48-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
PIN HDR BRKBLE VERT 50MM 10D 12C datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 100MA SOT723 datasheet.pdf