Omron Automation & Safety E52-P50C-N D=8
E52-P50C-N D=8 picture photo
Mfg. Part Number
E52-P50C-N D=8
Brief Description
RTD L=50CM THERMO WELL
Datasheet Download
E52-P50C-N D=8.pdf
Availability of E52-P50C-N D=8
QUANTITY
E52-P50C-N D=8 Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-P50C-N D=8
Internal Part NumberEIS-E52-P50C-N D=8
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
SeriesE52
Element TypePt100
Temperature Range-200°C ~ 450°C
Length - Lead Wire-
Conductor Type3 Conductor System
Terminal TypeEnclosed Terminals
Length - Protective Tube500mm
Diameter - Protective Tube8mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-P50C-N D=8
Related LinksE52-P50, E52-P50C-N D=8 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-P50C-N D=8 Details Description
Related parts for E52-P50C-N D=8
TVS DIODE 171VWM 274VC AXIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND T-3.25 GL WEDGE 28V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:18 250MHZ 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT 16A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 201W 13.4A datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C BLK datasheet.pdf
FERRITE CHIP 100 OHM 1806 datasheet.pdf