Omron Automation & Safety E52-THE5A-150/300
E52-THE5A-150/300 picture photo
Mfg. Part Number
E52-THE5A-150/300
Brief Description
THERMISTOR SENSOR
Datasheet Download
E52-THE5A-150/300.pdf
Availability of E52-THE5A-150/300
QUANTITY
E52-THE5A-150/300 Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-THE5A-150/300
Internal Part NumberEIS-E52-THE5A-150/300
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
SeriesE52
Element TypeThermistor
Temperature Range150°C ~ 300°C
Length - Lead Wire1m
Conductor TypeNon-Grounded
Terminal TypeExposed Lead Wires
Length - Protective Tube500mm
Diameter - Protective Tube4mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-THE5A-150/300
Related LinksE52-THE5, E52-THE5A-150/300 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-THE5A-150/300 Details Description
Related parts for E52-THE5A-150/300
CONN MOD PLUG 10P10C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC DO204AC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.475 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 152 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf