United Chemi-Con E81D201VNN122MA35T
E81D201VNN122MA35T picture photo
Mfg. Part Number
E81D201VNN122MA35T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 1200UF 200V RADIAL
Datasheet Download
E81D201VNN122MA35T.pdf
Availability of E81D201VNN122MA35T
QUANTITY
E81D201VNN122MA35T Order Process
Ship out your order
Specifications of E81D201VNN122MA35T
Internal Part NumberEIS-E81D201VNN122MA35T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series81D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E81D201VNN122MA35T
Related LinksE81D201VN, E81D201VNN122MA35T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E81D201VNN122MA35T Details Description
Related parts for E81D201VNN122MA35T
CONN TERM BLOCK 9POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.1A TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 7pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 1206 (3216 Metric) datasheet.pdf
SIGNAL GENERATOR 20GHZ 1CH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf