United Chemi-Con E81D350LCN332MQ40T
E81D350LCN332MQ40T picture photo
Mfg. Part Number
E81D350LCN332MQ40T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 35V RADIAL
Datasheet Download
E81D350LCN332MQ40T.pdf
Availability of E81D350LCN332MQ40T
QUANTITY
E81D350LCN332MQ40T Order Process
Ship out your order
Specifications of E81D350LCN332MQ40T
Internal Part NumberEIS-E81D350LCN332MQ40T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series81D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E81D350LCN332MQ40T
Related LinksE81D350LC, E81D350LCN332MQ40T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E81D350LCN332MQ40T Details Description
Related parts for E81D350LCN332MQ40T
IC MONITOR SUPPLY 4.6V TO92-3 datasheet.pdf