United Chemi-Con E82D251VNN181MR50T
E82D251VNN181MR50T picture photo
Mfg. Part Number
E82D251VNN181MR50T
Brief Description
CAP ALUM 180UF 20% 250V RADIAL
Datasheet Download
E82D251VNN181MR50T.pdf
Availability of E82D251VNN181MR50T
QUANTITY
E82D251VNN181MR50T Order Process
Ship out your order
Specifications of E82D251VNN181MR50T
Internal Part NumberEIS-E82D251VNN181MR50T
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Series82D
PackagingBulk
Capacitance180µF
Tolerance±20%
Voltage Rating250V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
Operating Temperature-
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E82D251VNN181MR50T
Related LinksE82D251VN, E82D251VNN181MR50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E82D251VNN181MR50T Details Description
Related parts for E82D251VNN181MR50T
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC P600 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT-25 datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf
RES 198K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf