United Chemi-Con E82D630VGS742AA50T
E82D630VGS742AA50T picture photo
Mfg. Part Number
E82D630VGS742AA50T
Brief Description
CAP ALUM 7400UF 63V RADIAL
Datasheet Download
E82D630VGS742AA50T.pdf
Availability of E82D630VGS742AA50T
QUANTITY
E82D630VGS742AA50T Order Process
Ship out your order
Specifications of E82D630VGS742AA50T
Internal Part NumberEIS-E82D630VGS742AA50T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E82D630VGS742AA50T
Related LinksE82D630VG, E82D630VGS742AA50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E82D630VGS742AA50T Details Description
Related parts for E82D630VGS742AA50T
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 21POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMA datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 150MA SOD323 datasheet.pdf