United Chemi-Con E91F3J1VND681MA65T
E91F3J1VND681MA65T picture photo
Mfg. Part Number
E91F3J1VND681MA65T
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP
Datasheet Download
E91F3J1VND681MA65T.pdf
Availability of E91F3J1VND681MA65T
QUANTITY
E91F3J1VND681MA65T Order Process
Ship out your order
Specifications of E91F3J1VND681MA65T
Internal Part NumberEIS-E91F3J1VND681MA65T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series91F
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating385V
ESR (Equivalent Series Resistance)123 mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.3A
Impedance-
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.657" (67.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 4 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E91F3J1VND681MA65T
Related LinksE91F3J1VN, E91F3J1VND681MA65T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E91F3J1VND681MA65T Details Description
Related parts for E91F3J1VND681MA65T
RES SMD 2.67K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 93.1OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 324BGA datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.339W SOT963 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 GREEN RED YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC VCXO 153.6MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf