Sullins Connector Solutions EBA15DTMH
EBA15DTMH picture photo
Mfg. Part Number
EBA15DTMH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
EBA15DTMH.pdf
Availability of EBA15DTMH
QUANTITY
EBA15DTMH Order Process
Ship out your order
Specifications of EBA15DTMH
Internal Part NumberEIS-EBA15DTMH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBA15DTMH
Related LinksEBA1, EBA15DTMH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBA15DTMH Details Description
Related parts for EBA15DTMH
OSC XO 15.000MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
IC PLD 8MC 15NS 20SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 15A datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE B 95POS datasheet.pdf
DSUB PLAPC-HOOD-SCR 25P KNS-UNC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 86POS DR LOW P datasheet.pdf
IC DVR EXPD 25V 1A SOP8 datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf