Sullins Connector Solutions EBA50DCBD
EBA50DCBD picture photo
Mfg. Part Number
EBA50DCBD
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
EBA50DCBD.pdf
Availability of EBA50DCBD
QUANTITY
EBA50DCBD Order Process
Ship out your order
Specifications of EBA50DCBD
Internal Part NumberEIS-EBA50DCBD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBA50DCBD
Related LinksEBA5, EBA50DCBD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBA50DCBD Details Description
Related parts for EBA50DCBD
IC DUAL 2-BIT TRANS LATCH 16-DIP datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/11/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 50UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf