Sullins Connector Solutions EBA50DRTH-S13
EBA50DRTH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
EBA50DRTH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .125"
Datasheet Download
EBA50DRTH-S13.pdf
Availability of EBA50DRTH-S13
QUANTITY
EBA50DRTH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBA50DRTH-S13
Internal Part NumberEIS-EBA50DRTH-S13
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBA50DRTH-S13
Related LinksEBA50D, EBA50DRTH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBA50DRTH-S13 Details Description
Related parts for EBA50DRTH-S13
EVAL MOD FOR TPA0112 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 40 OHM .3A 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
460VAC 10HP 14.5A IP20 W/ BRK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
CLEAN&FINISH ROLL 10"X30' T datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DC/DC SM 1W 3.3V-5V SINGLE 4.2KV datasheet.pdf