Sullins Connector Solutions EBM10DTBI-S189
EBM10DTBI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EBM10DTBI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EBM10DTBI-S189.pdf
Availability of EBM10DTBI-S189
QUANTITY
EBM10DTBI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM10DTBI-S189
Internal Part NumberEIS-EBM10DTBI-S189
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM10DTBI-S189
Related LinksEBM10DT, EBM10DTBI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM10DTBI-S189 Details Description
Related parts for EBM10DTBI-S189
CAP CER 270PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 1206 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT SOLDER NONSHO datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf