Sullins Connector Solutions EBM15DRKH
EBM15DRKH picture photo
Mfg. Part Number
EBM15DRKH
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
EBM15DRKH.pdf
Availability of EBM15DRKH
QUANTITY
EBM15DRKH Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM15DRKH
Internal Part NumberEIS-EBM15DRKH
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM15DRKH
Related LinksEBM1, EBM15DRKH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM15DRKH Details Description
Related parts for EBM15DRKH
REG SW 1.8V 14A HZ 12-SIP datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 1.5A TO-92 datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1513FCBGA datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 90NS 68PGA datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 18-14AWG datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ EVAL BOARD datasheet.pdf