Sullins Connector Solutions EBM15DTAN-S273
EBM15DTAN-S273 picture photo
Mfg. Part Number
EBM15DTAN-S273
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EBM15DTAN-S273.pdf
Availability of EBM15DTAN-S273
QUANTITY
EBM15DTAN-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM15DTAN-S273
Internal Part NumberEIS-EBM15DTAN-S273
Number of Positions30
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM15DTAN-S273
Related LinksEBM15DT, EBM15DTAN-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM15DTAN-S273 Details Description
Related parts for EBM15DTAN-S273
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 3W datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
POWER D/LOCK D.L.P 6P datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 48MHZ PL CONN datasheet.pdf
JUNC BLOCK 3/8"-16 NON-PASSTHRU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf