Sullins Connector Solutions EBM15DTBN-S189
EBM15DTBN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EBM15DTBN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EBM15DTBN-S189.pdf
Availability of EBM15DTBN-S189
QUANTITY
EBM15DTBN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM15DTBN-S189
Internal Part NumberEIS-EBM15DTBN-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM15DTBN-S189
Related LinksEBM15DT, EBM15DTBN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM15DTBN-S189 Details Description
Related parts for EBM15DTBN-S189
RES SMD 0.16 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE INDUST 3A 600V CER BOLT ON datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 3.3V 4.5A 15W SMD datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V JB 1206 datasheet.pdf
MICRO 25 F 36" YEL FLOAT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf