Rohm Semiconductor MCR18EZHF7873
MCR18EZHF7873 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF7873
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF7873.pdf
Availability of MCR18EZHF7873
QUANTITY
MCR18EZHF7873 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF7873
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF7873
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF7873
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF7873 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF7873 Details Description
Related parts for MCR18EZHF7873
MINI EXTENDER CARD PCI 32 BIT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 72POS datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SR BTS PC 15 ASY datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 6A SOT-89 datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS M R/A TIN GI datasheet.pdf