Sullins Connector Solutions ECA15DRTS-S13
ECA15DRTS-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ECA15DRTS-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .125"
Datasheet Download
ECA15DRTS-S13.pdf
Availability of ECA15DRTS-S13
QUANTITY
ECA15DRTS-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECA15DRTS-S13
Internal Part NumberEIS-ECA15DRTS-S13
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECA15DRTS-S13
Related LinksECA15D, ECA15DRTS-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECA15DRTS-S13 Details Description
Related parts for ECA15DRTS-S13
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMT6 datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
MOUNTING CLIP CNT SERIES datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS MALE IN-LINE #20 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.2GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 316K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.5W DO204AL datasheet.pdf