Vishay/Vitramon VJ0402D180JLXAJ
VJ0402D180JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D180JLXAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D180JLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D180JLXAJ
QUANTITY
VJ0402D180JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D180JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D180JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D180JLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D180JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D180JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D180JLXAJ
IC RELAY PHOTOVO 300V 50MA 8-SMD datasheet.pdf
IC 8192X36 FIFO MEMORY 128LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN DB25 CRIMP FEM YLW CHROME datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 130MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS INLINE SCKT datasheet.pdf