Panasonic Electronic Components ECC-A3A150JGE
ECC-A3A150JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3A150JGE
Brief Description
CAP CER 15PF 1KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3A150JGE.pdf
Availability of ECC-A3A150JGE
QUANTITY
ECC-A3A150JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3A150JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3A150JGE
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3A150JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3A150JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3A150JGE Details Description
Related parts for ECC-A3A150JGE
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 30"X12 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
DEV KIT FOR STK600 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf