Panasonic Electronic Components ECC-A3A221JGE
ECC-A3A221JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3A221JGE
Brief Description
CAP CER 220PF 1KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3A221JGE.pdf
Availability of ECC-A3A221JGE
QUANTITY
ECC-A3A221JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3A221JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3A221JGE
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3A221JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3A221JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3A221JGE Details Description
Related parts for ECC-A3A221JGE
CAP FILM 3300PF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LOAD SW 2CH ADJ CURR 8-MLP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 16POS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf