Panasonic Electronic Components ECC-A3D470JGE
ECC-A3D470JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3D470JGE
Brief Description
CAP CER 47PF 2KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3D470JGE.pdf
Availability of ECC-A3D470JGE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECC-A3D470JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3D470JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3D470JGE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3D470JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3D470JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3D470JGE Details Description
Related parts for ECC-A3D470JGE
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 3.7A 6-MICROFET datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 909 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf